Adoracja Sztafetowa 12.12.2015

24 godziny spędzone przed Najświętszym Sakramentem to propozycja dla panów na rozpoczęcie Roku Miłosierdzia. W ten sposób rozpoczną też przygotowania do wielkiego męskiego świętowania w październiku.
W Domu Miłosierdzia, gdzie trwa nieustanna adoracja, panowie chcą trwać przy Jezusie 12 grudnia od północy do północy. Całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu to męskie otwarcie Roku Miłosierdzia w diecezji. Ich czuwanie poprzedzi bowiem otwarcie Świętych Drzwi w koszalińskiej katedrze.
Ale nie tylko. To także duchowe przygotowanie do zaplanowanego przez mężczyzn październikowego wydarzenia.
– Na razie wiemy, jak się będzie to nazywało: „Jubileusz mężczyzn”. To inicjatywa mężczyzn z całego kraju. Polska została podzielona na 3 bieguny ze środkami w Krakowie, Warszawie i właśnie w Koszalinie. Ale te przygotowania chcemy oddać w całości Jezusowi, żebyśmy się nie nakręcali, że mamy w tym jakieś zasługi, dlatego zaczynamy od spotkania z Nim – zdradza Marcin Piotrowski.
Jesienne męskie spotkanie będzie trwało 3 dni.
– Mężczyźni, którzy zaprosili nas do udziału w tym przedsięwzięciu zaproponowali nam jeden możliwy termin 7-9 października. Nie uszło naszej uwadze, że pięknie się to zbiegło ze wspomnieniem bł. Jana z Łobdowa, którego relikwie są w Darłówku, a więc jeden dzień z tego męskiego świętowania będzie się obywać w tamtejszym klasztorze franciszkańskim, a dwa w Koszalinie – dodaje M. Piotrowski.
Każdego, kto chciałby włączyć się w przygotowania tego wydarzenia, a także w całodobowe czuwanie przed otwarciem Świętych Drzwi, panowie zapraszają 12 grudnia do Domu Miłosierdzia. Można również skontaktować się telefonicznie pod numerem 697 473 080, żeby zadeklarować godzinę swojej gotowości trwania przed Najświętszym Sakramentem. Sztafetową męską adorację zakończy Msza św. o północy.
(tekst: Karolina Pawlowska, koszalin.gosc.pl)

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.